Testování IQ

Na naší škole proběhne ve středu 18. 5. 2016 od 10:00 testování IQ společností MENSA. Žádám všechny přihlášené, aby se zaregistrovali na stránce Mensy ZDE. Nezletilí studenti (prima-tercie) musí přinést potvrzení rodičů, všichni poplatek 150,-Kč. Rozpis do skupin naleznete ZDE. První skupina začíná v 10:00, druhá v 11:00, obě v učebně septima. Není problém, jestliže si mezi sebou skupiny prohodíte, součty ale musí zůstat stejné.
Testování, které proběhne ve škole stojí pouze 150,-Kč a hradí se až v době konání dozoru ze společnosti MENSA.

Výsledky jsou anonymní. Výsledky testování jsou zaslány poštou domů na adresu testovaného nejpozději do dvou týdnů od data testování.

Kdo dosáhne hranici 130 a více, může se stát členem společnosti MENSA, pokud již dosáhl 14 let. Děti mezi 5 a 14 lety se mohou stát členy Dětské Mensy.

Mensa ČR vystavuje za příplatek Kč 100,- dvojjazyčné potvrzení výsledku testu. Potvrzení má formu certifikátu a je vytištěno na tvrdém papíře. Je česko – anglické a mimo výsledku na české stupnici na něm najdete i přepočet na severoamerickou a evropskou stupnici. Můžete jej třeba použít jako doklad o výši IQ při přijímacím řízení, či hledání zaměstnání.

Pro zájemce o IT je zajímavé, že FIT VUT v Brně (IQ 120) a IT na Masarykově univerzitě (IQ 130) jim odpustí přijímačky, pokud se jim test podaří nad tuto hranici.

Více informací včetně cvičného testu naleznete na stránkách MENSY.