SOČ v roce 2020 – velký úspěch našich studentů!

V prvním květnovém týdnu se vybraní studenti, kterým se letos povedla ročníková práce, zúčastnili 42.ročníku soutěže SOČ (středoškolská odborná činnost).

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie

V krajském kole v 10 oborech soutěžilo 25 studentů ze 7 škol, letos s ohledem na mimořádná opatření vlády on-line formou, nejprve nahráli k přihlášce videoprezentaci své práce a tu pak na Skypu obhajovali před porotou.

Studenti našeho gymnázia byli velmi šikovní a obsadili 3 první a 3 druhá místa a jedno 5.

V oboru chemie 1. místo obsadila Anežka Laščáková (3.A) s prací Taurin v energetických nápojích, na druhém místě byl Adam Procházka ze 3.B, který zkoumal škodliviny v tabákovém kouři.

V nejpočetněji zastoupeném oboru Zdravotnictví zvítězila Eliška Novotná (Septima) s prací Inosin a jeho vliv na výkon sportovního lezce a v oboru Biologie byla na 2. místě Klára Baráthová (3.B), která soutěžila s prací Izolace silic a historie parfémů.

 

V oboru Zemědělství, potravinářství a vodní hospodářství patřila obě přední místa našim studentům. Vyhrál Martin Vele s prací s názvem Mikroplasty ve vodě a v licitaci na 2. místě je Michaela Korseltová, oba ze 3. A. Míša se věnovala práci na téma celiakie s názvem Aspekty výživa osob s celiakií a bezlepková kuchařka.

 

Hezkou práci v kategorii Tvorba učebních pomůcek měla i Tereza Resselová (3. A), která vyráběla na 3D tiskárně modely molekul a skončila na 5. místě.

Všem studentům děkujeme za reprezentaci školy a těm postupujícím do celostátního kola přejeme hodně štěstí.

Za PK chemie Alena Havlíková