Exkurze do Drážďan

Ve středu 9. prosince jsem společně se skupinou vybraných studentů, kteří mají výuku německého jazyka, navštívila Drážďany – německé město proslulé svými vánočními trhy, které jsou ideální příležitostí k navození té správné adventní nálady.

Byli jsme rozděleni do několika skupin a úkolem každé skupiny bylo připravit si krátký referát o jednom z historicky významných objektů ve městě – Zwinger, Frauenkirche, Altmark, Rathaus, Johanneum-Verkehrsmuseum… Během prohlídky města jsme se dostali do Zwingru, kde se nachází  Galerii starých mistrů. Opět jsme dostali úkol a tentokrát to byl pracovní list, který jsme během prohlídky galerií vyplnili. Galerie na mě udělala dojem především svým honosným barokním stylem.

Jelikož to byla už nějaká doba od výstupu z autobusu, většině z nás dost vyhládlo a nemohli jsme se dočkat skvělého  jídla z vánočních trhů. Prošli jsme Zwingrem a pomalu se dostali na první z trhů – starodávný Středověký trh. Pokračovali jsme cestou k Frauenkirche, kde na nás čekal další trh. Rozchod jsme dostali na náměstí Altmarkt. Ochutnali jsme jejich známou klobásu – Bratwurst, která byla vážně výborná. Nechybělo ani svařené víno pro učitele a zletilé studenty nebo trdelník, který byl prodáván na mnoha místech, takže si každý mohl vybrat, na co měl zrovna chuť. Působivé byly krásné ozdoby na stáncích a celkově na nás trhy zapůsobily příjemným dojmem.  O krásný zážitek a dávku vánoční atmosféry tak nikdo z nás nepřišel.

Kateřina Charyparová,3.B