Estetický kurz – 3.M 2022

Ve dnech 3. 10. – 7.10. 2022 proběhl v novém prostředí Lázní Libverdy Estetický kurz 3. ročníku SOŠPg.

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie

Studenti díky tomuto kurzu získali dovednosti, jak v oblasti výtvarné, dramaticko-literární, osobnostní a kooperativní pod vedením Mgr. Jindřišky Vaněčkové, Mgr. Jany Kopalové, MgA. Matyáše Hausera a Mgr. Elišky Vobrubové.  Studenti se rozvíjeli se nejen po stránce vědomostní, dovednostní, ale i v oblasti komunikace, spolupráce ve skupině, ve dvojici a v sebepoznání. 

Hostem kurzu byla Mgr. Alena Tichá, která studentky seznámila s různými alternativními hudebními nástroji ze své unikátní soukromé sbírky a vedla blok muzikoterapie – meditace. 

Dalším lektorem byl Mgr. Jan Kolář, který s Mgr. Jindřiškou Vaněčkovou připravil teambuildingový blok, zaměřený na spolupráci, komunikaci a důvěru skupiny. Pro studentky byl velmi přínosný a zajímavý zejména směrem k budoucí spolupráci a komunikaci, což se projevilo již ve zbývajících dnech kurzu.

Celý program směřoval ke čtvrtečnímu večeru, kdy studenti zužitkovali své nově získané dovednosti ve vlastním dramaticko-hudebním vystoupení nazvaném Mé vnitřní a vnější já jedno jsou který proběhl jako divadelní performace na lázeňské kolonádě za tmy a byl hodnotným vyvrcholením 4denní práce.

Ve fotogalerii najdete výběr fotografií, které dokumentují jednotlivé bloky.