Debatní turnaj aneb tour de Česká Třebová

Minulý týden se vydali někteří studenti naší školy debatovat do České Třebové, kde se konal první turnaj XXI. ročníku Debatní ligy a Debate League.
Na turnaj dorazilo rekordních 22 týmů soutěžících v české lize a 17 týmů soutěžících v lize anglické.

Naši studenti se účastnili pod hlavičkou Debatního klubu při GFXŠ. Liberec reprezentovaly tři týmy, tým Lutra Felix ve složení Mercedes Mazánková (2. A), Filip Kout (KVI), Matěj Štula (SEP) a Kateřina Sakmaryová, tým Pacifiction zastupovali Barbora Balcarová (4. B), Štěpán Matuský a Lenka Niesigová. Třetím libereckým týmem byli zkušení finalisté z minulého ročníku Squirell Submarine – Anna Rousková, Karolína Labská a Daniel Procházka.

Páteční večer byl věnován přednášce o změnách v soutěžním řádu. Od sobotního rána se již debatovalo, tentokrát na téma Stát by neměl jakkoliv omezovat projevy názoru. Odpoledne patřilo Schengenskému prostoru s tezí Schengenský prostor přinesl více škody než užitku. Nedělní ráno pak byla na programu teze nepřipravená Soutěže krásy jsou škodlivé a Školka by měla být povinná pro všechny děti před nástupem na základní školu.

Celkové umístění všech týmů dopadlo velmi dobře, studenti získali cenné zkušenosti, které budou moci využít na dalších turnajích i třeba na hodinách ZSV.

Výsledky: http://debatovani.cz/greybox/?page=turnaj&turnaj_id=188

http://debatovani.cz/greybox/?page=turnaj&turnaj_id=189

DSC_0388        DSC_0123