Evropský den jazyků – 26. 9. 2014

26. září probíhají v celé Evropě oslavy Evropského dne jazyků, který se každoročně slaví z iniciativy Rady Evropy od roku 2001. Cílem Evropského dne jazyků je upozornit nejširší veřejnost na důležitost jazykového vzdělávání, zvýšit povědomí o bohatství všech jazyků, kterými se v Evropě mluví, a podpořit celoživotní jazykové vzdělávání.

Gymnázium a SOŠPg v Liberci připravilo ve spolupráci s Centrem British Council v Liberci a Europe Direct Liberec u příležitosti Dne jazyků pro širokou veřejnost akci s názvem „Kolik řečí znáš, tolikrát jsi člověkem“, která proběhla ve velkém sále KVK v Liberci 26. 9. 2014 od 13 do 17 hodin.

Pro návštěvníky všech věkových kategorií byly připraveny odpovídající soutěže a kvízy – od malování a skládaček pro malé děti, až po kvízy založené nejen na znalosti jazyků, ale i kultury různých jazykových prostředí. Akce byla sponzorována Britskou radou, Libereckým krajem, nakladatelstvím Oxford University Press a nakladatelstvím Bridge, které poskytly ceny pro výherce soutěží. Zajímavým zpestřením byly ukázky znakových jazyků i možnost rozhovorů s rodilými mluvčími v různých jazycích.

FB: https://www.fa­cebook.com/…582826­78168/?…

 Evropský den jazyků 01
Evropský den jazyků 02
Evropský den jazyků 03
Evropský den jazyků 04
Evropský den jazyků 05
Evropský den jazyků 06
Evropský den jazyků 07