Informatika

Výukové materiály INF

MS OFFICE 2000 Interaktivní výuka

[CD-ROM],

MS OFFICE 2000 Interaktivní výuka je výukový software, který seznamuje uživatele s textovým editorem Word a tabulkovým procesorem Excel od firmy Microsoft ve verzi 2000. Činí tak interaktivní formou – přímou participací uživatele, který se v uzavřeném výukovém prostředí učí programy ovládat. Děje se tak plněním praktických úloh, které autoři připravili. Úlohy jsou navržené tak, aby poskytly spektrum dovedností nutných k plnění různorodých zadání v řečených programech; od těch jednodušších, až k těm komplexním. Ke splnění úloh uživateli napomáhá jednak grafické rozhraní, které zvýrazňuje ovládací prvky programů nezbytné pro splnění daného zadání, jednak informační okénko, v němž má uživatel vždy přehled v jaké fázi úlohy se nachází.

Software vyrobil student druhého ročníku čtyřletého oboru všeobecné gymnázium Radim Špetlík pod vedením svých pedagogů Roberta Tišera a Zdeňka Novotného.

Software byl v roce 2003 vydán českým distributorem PACHNER, vzdělávací software, s. r. o.

Pokyny k maturitní práci z informatiky

Maturitní práci odevzdá maturant z informatiky po předchozích konzultacích nejméně měsíc před koncem školy, tj. před posledním zvoněním. Stačí pouze jeden svázaný výtisk a odeslání v elektronické podobě – docx.

Pokyny ke struktuře, formátování a grafické úpravě naleznete v příloze.
matur prace z INF – pokyny

 

Soutěž informatiky iBobr.cz

Soutěž informatiky iBobr.cz

Dne 8. listopadu 2016 studenti sexty úspěšně soutěžili v celostátním kole informatické soutěže iBobr.cz v kategorii Junior. Nejlepšího výsledku dosáhl Jakub Čeřovský se ziskem 212 bodů z maximálně 240 možných s nimiž se umístil na velmi pěkném 143. místě (z celkem 12154 soutěžících). Celý článek »

Pozvánka do turnaje středních škol – HTSS

Pozvánka do turnaje středních škol – HTSS

Přihlaste se do 2. ročníku soutěže pro střední školy v populární počítačové hře Hearthstone.
Termín: 4. 2. 2016 (ČT). Místo: učebna X. Čas: 8:00-14:00. Celý článek »

Soutěž v informatice na iBobr.cz

Studenti sexty se v týdnu od 9. do 13. listopadu zúčastnili v rámci výuky informatiky celostátní soutěže Bobřík informatiky (http://www.ibobr.cz).
Celý článek »

Předmětová komise informatiky

Předmětová komise informatiky

Předmětová komise informatiky pracuje ve složení:

předseda předmětové komise: Ing. Robert Tišer

členové:
Mgr. Pavel Jošt
Mgr. Štěpán Holý
Mgr. Milan Keršláger
Mgr. Jaroslav Šťastný Celý článek »