Integrovaná karta OPUS/ISIC pro naše žáky

V článku jsou základní informace o kartě a návod, jak kartu získat.

Jako každoročně nabízíme našim budoucím i stávajícím žákům zřízení integrované karty OPUS/ISIC za zvýhodněných podmínek.

Kartu OPUS není třeba příliš představovat, jedná se o kartu sloužící k platbě hromadné dopravy, přičemž je na ni možno nahrát řadu dalších funkcí. Žáci naší školy se přes ni dostávají do budovy a školní jídelna ji používá k administraci stravného, je tedy pro každého žáka naprostou nezbytností.

Karta ISIC je mezinárodně uznávaný studentský průkaz, díky kterému můžou držitelé získat zlevněné vstupné do celé řady kulturních i dalších zařízení nejen v Česku, ale i ve světě. Dále ji je možno využít jako slevovou kartu v řadě obchodů a restaurací, za zvýhodněnou cenu 200 Kč si k ní pak zájemci mohou dokoupit cestovní pojištění. Licence karty platí vždy 1 školní rok.

Karta OPUS stojí v běžné distribuci 140 Kč, karta ISIC 300 Kč, integrovanou kartu OPUS/ISIC můžou mít žáci naší školy za 290 Kč, přičemž v následujících letech je zde možnost prodloužit platnost karty ISIC pomocí revalidační známky za 150 Kč.

Co udělat pro získání karty: žádost o vydání karty jste získali při odevzdání zápisového lístku, případně si ji můžete vyžádat na klientském centru OPUScard ve Frýdlantské ulici (chtějte žádost o ISIC/OPUS),  po jejím vyplnění ji obratem spolu s fotografií označenou jménem a datem narození vraťte do školy a zároveň pošlete 290 Kč na účet číslo 670100-2203583217/6210, variabilní symbol platby je rodné číslo žadatele, pro snazší identifikaci platby uveďte jméno žadatele do informací pro příjemce platby. Uzavírka žádostí je konec června. V  posledním týdnu před začátkem školního roku bude karta k vyzvednutí ve škole. Více informací najdete na www.isic.cz a www.opuscard.cz. Všechny Vaše případné dotazy rád zodpovím, stačí napsat na e-mail dlouhy@jergym.cz.