Jazyková výměna s Francií 2019

Pobyt studentů z Normandie v Liberci se uskuteční od 24. 3. do 30. 3. 2019. Cesta našich studentů do Francie proběhne v týdnu od 11. 5. do 19. 5. 2019. Zálohu ve výši 4000 Kč prosím uhraďte do 22. února.

FRANCIE 2019 – Výměnný pobyt v Normandii

Základní informace nejen pro studenty francouzského jazyka a jejich rodiče

Milí žáci, vážení rodiče,

     Naše škola opět plánuje v tomto školním roce zrealizovat jazykovou výměnu do rodin v rámci partnerské spolupráce mezi Gymnáziem a SOŠPg  Jeronýmova a Lyceem Guy de Maupassant ve  městě Fécamp ležícím na pobřeží kanálu La Manche v Normandii.

     Týdenní pobyt 25 francouzských studentů v Liberci se uskuteční od 24. do 30. března 2019, pobyt ve Francii proběhne od 11. do 19. května 2019 (odjezd z Liberce v sobotu 11. 5. v odpoledních hodinách, návrat do ČR v neděli 19. 5. dopoledne). Žáci bydlí v rodinách svých zahraničních korespondentů, kde mají zajištěný veškerý komfort včetně stravování, takže celkové cena by se měla pohybovat maximálně ve výši 7000 Kč dle počtu účastníků a dle reálných nákladů na cestu autobusem, na vstupy atd.

Výměna je koncipována jako reciproční, každý náš student tedy ubytuje ve své rodině francouzského studenta.

     Oblast Normandie s nádherným pobřežím kanálu La Manche patří mezi nejkrásnější v celé Francii. Fotografie a video z loňské výměny do Normandie spojené s návštěvou Paříže najdete na www.jergym.cz, v sekci studenti-předměty-francouzský jazyk-jazyková výměna do Francie.

     Komunikativním jazykem kromě francouzštiny může být též angličtina, takže i studenti nedávno začínající s francouzštinou se bez problémů dorozumí.

Za komisi francouzského jazyka Mgr. Jiří Miškovský