Pro studenty francouzštiny – nabídka jazykového pobytu v Montpellier – duben 2017

Naše škola ve spolupráci s CK Slunečnice zorganizuje v případě dostatečného zájmu týdenní pobyt v jižní Francii s výukou francouzštiny v jazykové škole v Montpellier.

 PROVENCE   a   LANGUEDOC – program s výukou francouzštiny v jazykové škole!

 TERMÍN: 23. – 29. dubna 2017

CENA: 11 300 Kč

PROGRAM:

  1. den – odpoledne odjezd z ČR, noční přejezd Německem.
  2. den – příjezd do MONTPELLIER – prohlídka města, které je  správním střediskem  současného Languedocu a je skutečným architektonickým klenotem.  Z Promenády de Peyrou je nejhezčí pohled na město mezi horami a mořem, dále se projdeme kolem univerzitního centra se slavnou lékařskou fakultou a katedrálou sv. Petra až na Place de la Comédie s budovou Opéry z 19. století. Ukážeme si také známý neoklasicistní komplex Antigone. Odpoledne – vpodvečer ubytování.
  3. den – dopoledne: výuka v jazykové škole ( 4 vyučovací hodiny), odpoledne výlet do přírodního parku CAMARGUE – nádherná krajina, bílé koně, černí býci, růžoví plameňáci, typické rybářské chýše „cabanes“, městečka Aigues Mortes, odkud francouzští králové vyplouvali na křížové výpravy, a   Saintes-Maries-de-la-Mer, možnost projížďky lodí.
  4. den – dopoledne výuka v jazykové škole ( 4 vyučovací hodiny), odpoledne výlet do SETE, jemuž se přezdívá „francouzské Benátky“, zavítáme také na jednu farmu, kde se pěstují ústřice a zajedeme se podívat do městečka SAINT GUILHELM LE DÉSERT, významného místa na poutní cestě do Santiaga de Compostela, kde bylo už v 9.století založeno románské opatství.
  5. den – celodenní výlet: pojedeme do NÎMES (římský amfiteátr, Maison Carrée, vyhlídková Fontánová zahrada). Poté se zastavíme se i u slavného PONT DU GARD, který Římané pokládali za jeden z nejlepších důkazů o velikosti své říše a nakonec zavítáme do AVIGNONU se projdeme historickým centrem, prohlédneme si impozantní papežský palác, ve kterém se odehrály události významné i pro naše dějiny, a zatančíme si na mostě sv. Bénezeta.
  6. den – dopoledne výuka v jazykové škole ( 4 vyučovací hodiny ), odpoledne odjezd z Montpellier, v případě zájmu možná kratší návštěva města Orange (zachovalé římské divadlo a vítězný oblouk), noční přejezd přes Německo do ČR
  7. den – .příjezd kolem poledne.

Cena obsahuje: dopravu autobusem (klimatizace, WC, audio-video), 4x nocleh s polopenzí v hostitelských rodinách (dostupnost do školy tramvají), 12 hodin výuky francouzštiny v jazykové škole v Montpellier, služby průvodce, komplexní cestovní pojištění (u České pojišťovny, pojištění Turista E 1122204,  zahrnující pojištění léčebných výloh, pojištění odpovědnosti za škodu občana, úrazové pojištění a pojištění storno cesty  + zákonné pojištění CK)

Cena neobsahuje: vstupné dle programu cca 30 €