Zkoušky z francouzštiny DELF již popáté na naší škole!

Gymnázium a SOŠPg Jeronýmova Liberec ve spolupráci s Alliance Française a s  Francouzským institutem v Praze již popáté zorganizovaly celosvětově uznávané mezinárodní zkoušky z francouzského jazyka DELF.

Zkoušek se zúčastnilo 18 studentů, z nichž 16 bylo z naší školy: 9 se zapsalo do kategorie A2, 8 do B1 a 1 do B2 (pro ilustraci-obtížnost státní maturity z FJ je mezi A2 a B1). Protokoly s výsledky obdrží studenti na začátku ledna, slavnostní předávání diplomů je naplánováno na únor 2015.  

Samotné zkoušky se připravují přímo ve Francii a mohou se konat  výlučně na vybraných středních školách či v pobočkách Alliance Française. Zkoušky DELF se skládají ze 4 částí a jsou rozděleny do 4 úrovní, které se shodují se společným evropským referenčním rámcem jazyků. Zkoušky DELF jsou uznávány po celém světě a jejich platnost je celoživotní. Žákovský DELF je sestavován pro mládež, témata zkoušky jsou tedy přizpůsobena věku uchazečů. Společná i profilová část maturity z francouzského jazyka jsou co do obsahu i formy inspirovány z velké části právě těmito zkouškami, proto je žákovský DELF vhodný právě i jako příprava na maturitní zkoušku.

                                Mgr. Jiří Miškovský,  vyučující francouzského jazyka a koordinátor projektuDSC_9416DSC_9414DSC_9415DSC_9425