Dobrovolnický tábor ve Francii – projekt Erasmus+

I letos se skupina tvořená třemi současnými a dvěma bývalými studenty naší školy zúčastnila dobrovolnického tábora ve Francii, který pořádal Club Marpen v rámci evropského programu Erasmus+.

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie

Tábor byl zaměřen na restaurování historických památek. Nacházel se ve vesnici Nanteuil-en-Vallée v departmentu Charente.  Během pobytu se naši studenti zhostili rolí kameníků, zedníků, truhlářů i kuchařů. Po dobu 14 dní v táboře pobývali a s našimi studenty spolupracovali také mladí lidé z Maďarska, Bosny a Hercegoviny, Alžírska a Francie. 

Všichni dohromady opravovali historický mlýn (Moulin de Villognon). Na tuto skupinu mladých dobrovolníků dohlížel tým zkušených animátorů, kteří účastníky nejprve seznámili s dobovými technikami, díky čemu mohli účastníci po dobu tábora samostatně pracovat. Vyzkoušeli si rovněž tvorbu vitráží, navštívili městečko Cognac, kde se zúčastnili prohlídky továrny na koňak, a město La Rochelle, kde si mohli prohlédnout historické centrum, muzeum nebo přístav. Během těchto 14 dní si naši studenti zdokonalili své jazykové dovednosti, naučili se pracovat v týmu, respektovat odlišné kulturní zvyky jiných národností a starat se o sebe i o druhé.