Estetický kurz 3.L 2023

Ve dnech 18.9.- 22.9.2023 proběhl estetický kurz 3.L specializací VV a DV.

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie

Estetický kurz se konal opět v ubytovně DDM Větrník v Oldřichově v Hájích. Studenti se v rámci svých specializací seznamovali s tradičními i netradičními přístupy ve výtvarné a dramatické tvorbě pod vedením Mgr. Jany Kopalové, MgA. Matyáše Hausra a Mgr. Elišky Vobrubové.  

Výtvarná skupina využívala při své tvorbě na téma Živly různé artefiletické přístupy a výtvarné experimenty. Studentky vyzkoušely techniku fumáže, koláže, asambláže, voskové malby, netradiční kresebné techniky, sprejování přes šablony. Po večerech dotvářely, modelovaly, malovaly sádrové masky, které se též vztahovaly k tématu Živly a byly použity v závěrečném společném vystoupení. Díky krásnému počasí si užily i krajinomalbu v plenéru. 

Skupina divadelní se velmi věnovala disciplínám přehlídky Pedagogická Poema (přednes, čtení a improvizované vyprávění) a divadelním reflexím. Velké množství času jsme ale strávili v open air prostředí, kde jsme pracovali s principy pohybového divadla, site specific divadla, mansionového divadla nebo pouliční performance. Skupina také průběžně psala autorské texty a básně, věnovali jsme se procesu dramatizace včetně dramatizace autorských textů. Vrcholy celého týdne byla krátká open air inscenace Sněhurka a sedm trpaslíků a závěrečný společný večer na téma Živly.

 

Ve čtvrtek se studenti promíchali a ve skupinách podle živlů pracovali na dramatických etudách. Dopoledne ke svému divadlu Živly využili přírodu, večer už svůj příběh umístili do budovy. Skupiny společně pracovaly nad scénářem, vybíraly hudbu, tvořily kostýmy, masky, využívaly i techniku body artu.

V odkazu najdete výběr fotografií, které dokumentují tvořivost našich studentů.