Na generálce se netleská

Studentky z 2.ročníků střední pedagogické školy využily možnost navštívit generální zkoušku taneční komedie Sluha dvou pánů, kterou liberecký baletní soubor v režii choreografky a režisérky Aleny Peškové nastudoval podle stejnojmenné klasické divadelní hry Carla Goldoniho.

Liberecký deník _ Sluha dvou pánů _ fotogalerie
Liberecký deník _ Sluha dvou pánů _ fotogalerie

V divadle, kde byly jedinými diváky, byly poučeny, že mohou při představení libovolně projevovat své emoce, jen nesmějí tleskat, protože potlesk při generálce prý přináší novému představení smůlu.

Studentky se dříve v semináři seznámily s nejslavnější českou verzí komedie, která se léta hrála v Národním divadle. Očekávaly, jak bude zápletka vyjádřena tancem, beze slov. Po představení došly k názoru, že i kdyby přesně nevěděly, kdo je kdo, vůbec to nebude vadit, protože tanec i výrazy tváří tanečníků byly dostatečně výmluvné. Cestou z divadla do školy si prozpěvovaly písničku Killing Me Softly, která při představení zazněla vedle jazzové hudby pianisty Michala Vejskala. Děvčata budou s novými poznatky pracovat v literárním semináři a v hodinách osobnostní a dramatické výchovy.