Návštěva ze Švýcarska 2017

V týdnu od 10. do 16. září navštívili naši školu studenti ze švýcarského Heerbruggu, se kterou realizujeme partnerské studentské výměny již od roku 1993.

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie

Po květnové návštěvě ve Švýcarsku přijelo 15 švýcarských studentů v září 2017 do Liberce. Čekal na ně bohatý program, během kterého blíže poznali pamětihodnosti (nejen) Libereckého kraje.
Naši hosté dorazili v neděli v podvečer ke škole a hned zamířili do hostitelských rodin českých studentů. V pondělí je čekal program ve škole, při kterém jim čeští studenti představili naši zemi, region, kulturu a tradice formou interaktivních prezentací. Odpoledne jsme společně navštívili Libereckou radnici a prohlédli si město.
V úterý jsme se vydali do Mladé Boleslavi na prohlídku závodu Škody Auto a.s.. V odpoledních hodinách jsme podnikli plavbu na raftech po řece Jizeře mezi Malou Skálou a Dolánkami.
Ve středu jsme navštívili sklárnu a pivovar Novosad v Harrachově a přes nepřízeň počasí nevynechali procházku k Mumlavskému vodopádu.
Čtvrtek tradičně patřil výletu do Prahy, kterou jsme si prohlédli pod vedením Martina Poživila. Po společné procházce po královské cestě využili účastníci odpoledne k individuální návštěvě centra Prahy.
Na pátek jsme si nechali Ještěd, který se bohužel zahalil do mlhy, ale výhledů jsme si užili na Pláních pod Ještědem, kudy jsme sestupovali do Hanychova. V podvečer měli účastníci volný program, který věnovali přípravě na večerní rozlučkový večírek.
Všem účastníkům bychom chtěli touto cestou srdečně poděkovat za perfektní přípravu a bezproblémový průběh výměnného pobytu.

Věříme, že i do budoucna se najdou další zájemci z řad studentů, kteří se zúčastní příštího ročníku výměny, který bude realizován pravděpodobně v dubnu a září roku 2018.

Fotogalerie z průběhu akce

Fotogalerie