Partnerská výměna s Francií - díl první

V rámci jazykové výměny s Lyceem Descartes Maupassant v Normandii strávilo 30 mladých Francouzů týden v rodinách našich žáků.

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie

Francouzští přátelé přijeli do Liberce v sobotu 13. dubna. Víkend tak již strávili v hostitelských rodinách, v pondělí navštívili Prahu. Program během celého týdne byl velmi pestrý, v úterý jsme začali v Mladé Boleslavi exkurzí ve výrobním závodě Škoda Auto a pokračovali návštěvou sklárny Ajeto v Lindavě. Středu strávili naši francouzští hosté v Českém Ráji, objevili krásy hradu Kost a den zakončili návštěvou pivovaru Svijany. Ve čtvrtek konečně navštívili naše gymnázium a poobědvali ve školní jídelně. V odpoledních hodinách se vydali na prohlídku města, která vyvrcholila exkurzí v liberecké radnici. Páteční program byl věnován Kutné Hoře a návštěvě Muzea stříbra, středověkého dolu a proslulé kostnice. Víkend byl již opět plně v režii hostitelských rodin žáků JERGYMu.

Děkujeme všem zainteresovaným za bezvadný průběh první části výměny, nyní se již můžeme těšit na květnový pobyt ve Francii.

Za komisi francouzského jazyka Mgr. Jiří Miškovský