plšQworky 2021

Markéta Honsejková z 1.B vyhrála školní kolo soutěže „PišQworky 2021“, které proběhlo 13. října 2021.

Piškvorky
Piškvorky

Milí studenti a studentky!

Na naší škole proběhlo 13. října 2021 školní kolo soutěže „PišQworky 2021“ za účasti tří týmů a jedné studentky. Zastoupen byl dvěma týmy 1. ročník (1.A, 1.B) a třída 4.A, celkem 16 hráčů a hráček. Nakonec přišlo jen 12 hráčů a hráček. Organizátor turnaje zvolil systém turnaj jednotlivců, poté vítěz turnaje si zvolí, s kým by chtěl hrát v družstvu na oblastním kole. Klání bylo naplánováno na 5 kol, vždy se utkávali soupeři zhruba se stejným počtem bodů. Po skončení turnaje přišlo na řadu hodnocení, odměny. Celé klání vyhrála s přehledem studentka 1.B Markéta Honsejková s 4,5 bodu z 5 bodů možných. Na druhém až třetím místě skončili Jonáš Hellmich (1.A) a Ema Odehnalová (1.B), kteří získali 3,5 bodu.

            Turnaj proběhnul ve slušném tempu, výkřiky radosti byly doprovázeny i výrazy zklamání z nedokonalosti vlastní hry. Jediným kazem byla malá účast na turnaji. 

Na závěr bych chtěl poděkovat všem soutěžícím, vítězným družstvům popřát hodně úspěšných bojů s křížky a kolečky soupeřů v oblastním kole. Bližší termín Vám bude sdělen.

Do oblastního kola postupují dvě družstva:

A – Markéta Honsejková, Jonáš Hellmich, Ema Odehnalová, Michal Housa a Václav Rydvan

B – Kateřina Dušková, Šimon Novotný, Adam Nýč, Tereza Engelmannová a Daniel Kurtin.

Článek naleznete v nejbližší době také na hlavní straně našich školních webových stránek. Je tam také i několik fotografií. Na konec bych chtěl poděkovat Spolku přátel JERGYM, z.s. za ceny ke školnímu kolu.

Pajerský Petr