Přebor škol v šachách

Dvakrát první místo a to v klání základních i středních škol.

Ilustrační fotografie

Blahopřejeme studentům v šachovém přeboru „2. stupně ZŠ“ ve složení: Václav Bělaška, Adam Bělaška (oba sekunda), Ondřej Maršík a Karel Mauder (oba tercie) k prvnímu místu v krajském kole „Přeboru škol v šachách“ se ziskem 33 bodů. Další v pořadí získal 22 bodů, což je o „parník“ méně. Stejný rozdíl byl i v okresním kole. Tomu se říká jak dominovat.

Blahopřejeme také družstvu, které reprezentovalo naši školu v kategorii středních škol ve složení: Tomáš Blažek, Matěj Blažek (oba sexta), Agáta Hušková (oktáva), Matěj Maršík (sexta), Josef Buchta (1.B) a Aneta Táborská (3.L) k vítězství v krajském kole „Přeboru škol v šachách“ se ziskem 17 bodů.

Družstvo SPŠSE a VOŠ Liberec získalo o jediný bod méně. Našemu družstvu se podařilo soupeřům z průmyslovky vrátit porážku z okresu.

Turnaj se podařil nejen díky tomu, že jsme vyhráli, co se dalo, ale také hlavně tím, že se ho účastnilo velké množství hráčů i hráček, takže o budoucnost šachů nemusíme mít starosti. Jedinou výjimkou byl malý počet účastníků v kategorii středních škol, ale to bylo způsobenou malou účastí družstev na úrovni okresu.  Gymnázium Česká Lípa dalo vědět o své neúčasti až v den konání turnaje, takže nebyl čas doplnit krajské kolo o další družstvo.

Obě družstva postoupila do republikového kola „Přeboru škol v šachách“, Které proběhne 26. – 28. června 2023 ve Zlíně. Uvidíme, jak se zadaří.

Nakonec ještě pár fotek z turnajového klání.