Připomínka holocaustu

V prvních listopadových dnech si žáci školy připomněli tragické osudy židovských spoluobčanů, kteří se stali oběťmi holocaustu.

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie

Ve spolupráci s Krajskou vědeckou knihovnou v Liberci a katedrou historie Technické univerzity se naši žáci zúčastnili ve dnech 1. a 2. listopadu vzpomínkových akcí k tématu holocaust.

Ve středu 1. listopadu nejprve vyrazila skupina vybraných žáků 3. a 4. ročníků na historickou exkurzi do Terezína, kde navštívili Malou pevnost, prohlédli si židovské ghetto a absolvovali workshop pod vedením lektorů z Památníku Terezín.

Následující den pak zamířili do liberecké knihovny žáci kvarty a seminaristé ze ZSV. Historička Mgr. Kateřina Portmann Ph.D. jim nejprve představila aktuální výstavu Návrat domů. Liberecké oběti holocaustu, která mapuje osudy libereckých židů během holocaustu. Přednášku zpestřila i přítomnost potomka liberecké židovské rodiny Golzových, který dnes žije v Německu a také vystoupení Ing. Pavla Jelínka, který patří mezi oběti nacistické perzekuce za druhé světové války. Program uzavřela projekce filmu Králíček Jojo, který tematizuje problematiku holocaustu očima dětského hrdiny.

Fotogalerie