Šachový krajský přebor škol Liberec 13. března 2024

Do krajského kola šachového přeboru škol postoupily letos dvě družstva. A jaký byl průběh soutěže?

Ilustrační fotografie

V kategorii ZŠ – 6. 8. třída naši školu reprezentovali: Václav Bělaška, Adam Bělaška (oba tercie), Karel Mauder a Ondřej Maršík (oba kvarta). Druhou kategorii, kterou jsme obsadili, byla SŠ, družstvo hrálo ve složení – Tomáš Blažek, Matěj Blažek, Matěj Maršík (všichni septima) a Josef Buchta (2.B)

Soutěž starších vzhledem k čtyřem zúčastněným družstvům se hrála systémem „každý s každým“ v družstvech, tedy na tři kola. Proto začínali až od 10 hodin. Od prvního posunutí pěšcem na šachovnicích byla jedna věc zřejmá. Velice rychle se vydělila skupina dvou družstev, která ztrácela body jen utkáním mezi sebou. Jsme rádi, že do této skupiny patřila i družstvo naší školy. Vzhledem k tomu, že každé družstvo odehrálo jen tři utkání, proto na každé partii záleželo. V posledním kole jsme se utkali s družstvem SPŠS a VOŠ, což celé pořadí turnaje rozhodlo. Prohráli jsme 1,5 b : 2,5 b, tím jsme skončili na druhém místě. Nic to však nemění na postupu našeho družstva na republikový přebor školních šachových družstev.

Kategorie ZŠ se hrála jiným, Švýcarským systémem, na sedm kolo. Od prvního kola jsme byli hodnoceni na prvním místě, a to našemu družstvu vydrželo až do posledního kola. Získali jsme 25,5 bodu, ani jednou jsme neremizovali či prohráli. Naše družstvo splnilo předpoklad o našem vítězství a postupu.

Pořadí družstev:

Střední školy:

Základní školy:

Oběma postupujícím týmům děkujeme za postup do republikového finále školních šachových družstev.