Školní nadační SEKÁČ

Na podporu Nadačního fondu Úsměv nejen pro Kryštofa.

Školní sekáč
Školní sekáč

V pátek 8. 4. zorganizovali studenti 3. ročníku školní nadační SEKÁČ, který měl své prostory v tzv. Domečku vedle školy. Studenti byli pomocí platformy Instagramu a plakátů vyvěšených na škole informováni o možnosti darování oblečení, které se následně prodávalo za minimální ceny. Každý, kdo přišel do sekáče v domečku, si mohl v klidu prohlédnout vyvěšené kousky oblečení a zároveň měl možnost vyzkoušet si vybrané zboží v improvizovaných kabinkách. Sekáč probíhal od 8. hodiny ranní až do konce vyučování, tedy do 14 hodin. Spíše než jednotlivci chodili studenti po větších skupinkách ve volných hodinách či o přestávkách. O průběh celé akce se starali střídavě tři studenti, kteří udržovali pořádek v místnosti a vybírali peníze.

I přes minimální cenovou relaci se vybralo neočekávaných 9 360 korun, které byly následně zaslány na Nadační fond Úsměv nejen pro Kryštofa. Nepoškozené oblečení, které nebylo zakoupeno, poputuje za ukrajinskými uprchlíky v Liberci. Díky tomu bude využito všech poskytnutých darů.

Celý organizační tým byl velice překvapen návštěvností školního sekáče, a pokud se zájem bude opakovat, nebude váhat s organizací další podobné akce na podporu jedné z vybraných nadací. Do příštího roku Vás můžeme pouze motivovat heslem školního sekáče: „Každá koruna se počítá“.

 Autorka: Kubečková Eliška, 3.A

školní SEKÁČ