Týden se Švýcary

V červnu se uskutečnila druhá polovina jazykového výměnného pobytu se studenty ze švýcarské školy Kantonsschule Heerbrugg v blízkosti města St. Gallen.

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie

V pondělí 13.6. v pozdních odpoledních hodinách jsme přivítali studenty po dlouhé cestě menším občerstvením. 

V úterý 14.6. jsme dopoledne strávili ve škole. Studenty jsme seznámili s Českou republikou pomocí kahootu a prezentacemi, vytvořenými našimi studenty. Také jsme jim umožnili nahlédnout do českého jazyka díky minikurzu češtiny a nechyběla ani prohlídka naši školy. Odpoledne jsme strávili prohlídkou centra Liberce a někteří zakončili svůj den v liberecké zoo. 

Ve středu 15.6. jsme se vydali do historického centra Prahy. Prošli jsme Královskou cestu i Pražský hrad včetně prohlídky katedrály sv. Víta, baziliky sv. Jiří a Zlaté uličky. 

Ve čtvrtek 16.6. jsme ráno odjeli do sklárny Ajeto v Lindavě, kde nám byla poskytnuta prohlídka a zájemci si mohli vyrobit vlastní vázu. 

Odpoledne jsme vyrazili za bižuterií v Jablonci s možností si vyrobit vlastní náramek. Mnozí pak ukázali Švýcarům i tamní Jabloneckou přehradu. 

Náš předposlední den, pátek 17.6., jsme začali exkurzí v továrně Mocca, která vyrábí známé cukrovinky např. námi oblíbené LIPO. Z továrny jsme přijeli autobusem do sedla Na Výpřeži pod vrcholem Ještědu a pěšky se vydali na vrchol. V restauraci na vrcholu jsme si dali menší občerstvení a plní sil jsme se každý vydal po své ose zpět do Horního Hanychova. Den byl zakončen rozlučkou ve formě grilování na našem školním dvoře. Po grilovačce se většina studentů vydala do města, kde si každý užil páteční večer dle svého gusta. 

V sobotu 18.6. jsme s našimi švýcarskými kamarády strávili poslední chvíle a rozloučili se. 

Celý týden jsem si moc užili, počasí nám přálo a i když jsou studenti z jiného státu, moc jsme si společně rozuměli. Prožili jsme pěkné chvíle a vytvořili si vzpomínky na celý život. 

Linda Janďurová, 3.B 

V příloze najdete krátké časosběrné video, které pojednává o první části výměnného pobytu - konkrétně o březnové návštěvě Švýcarska. Velký dík patří Zuzce Martinovské ze septimy za jeho vytvoření.

Pro zobrazení tohoto obsahu je nutné přijmout marketingové cookies. Klepnutím na tlačítko soubory povolíte a obsah bude možné zobrazit.

A ještě švýcarský speciál...

Pro zobrazení tohoto obsahu je nutné přijmout marketingové cookies. Klepnutím na tlačítko soubory povolíte a obsah bude možné zobrazit.