Účast ve finále soutěže Animág

Motivační téma bylo “Hlavou běží příběh s věží”.

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie

Třída 2.M v hodinách informatiky pracovala na krátkých animovaných filmech v technice stop-motion. Motivační téma bylo “Hlavou běží příběh s věží”.

Vybrané animované filmy potom přihlásila do celostátní soutěže animované tvorby dětí a mládeže Animág.

Hned dva krátké filmy našich studentek se probojovaly do úzkého finálového výběru pěti nejlepších filmů. Autorky dostaly pozvání zúčastnit se osobně finálového odpoledne s vyhlášením vítězů v Kroměříži.

Tři z pěti autorek postupujících filmů skutečně do Kroměříže odcestovaly.

Finále se konalo v kině Nadsklepí v Kroměříži 28. 5. 2024. Promítaly se finálové filmy všech tří věkových kategorií a porota vyhlašovala vítězné snímky v každé kategorii. Následný program probíhal v pořádající instituci Vyšší odborné škole pedagogické a sociální a Střední odborné škole pedagogické Kroměříž.

Naše studentky se svými filmy bohužel nezvítězily, ale ani tak neodjížděly s prázdnou. Obdržely drobné dárečky, měly možnost vidět své snímky promítané na velké plátno v kině a v rámci dalšího programu se dozvěděly zajímavé informace na workshopu filmového zvuku.

Účast na této akci byla pro všechny zajímavou a inspirativní zkušeností. Autorkám finálových snímků Anežce Brojírové, Markétě Valentové, Tereze Pejsarové, Nele Pokorné a Veronice Zajícové gratulujeme!