Vánoční turnaj 2022

aneb šachový přebor registrovaných i neregistrovaných hráčů a hráček.

Ilustrační fotografie

Ve středu, 21. prosince 2022 proběhnul na naší škole 8. ročník Vánočního turnaje jednotlivců v šachách. Byl to první ročník po covidovém martyriu. Hurá. Účast byla vyšší než v minulých ročnících (14 účastníků a účastnic). Jsem rád, že se turnaje zúčastnili studenti nižších ročníků (2 x tercie, 2 x kvarta); převahu měli studenti vyšších ročníků. Největší zastoupení před začátkem turnaje měla třída sexta (5), ve skutečnosti přišli dva zástupci této třídy. Kdo byli ti odvážní ve středu?

Ondřej Maršík, Karel Mauder (tercie), Jan Baránek, Vít Stromský (kvarta), Beata Seifertová (kvinta), Tomáš Blažek, Matěj Maršík (sexta) , Josef Buchta (1.B), Jonáš Hellmich, Václav Rydvan a Šimon Novotný (2.A), Agáta Hušková a Tadeáš Plíhal (oktáva), Aneta Táborská (3.L).

Je vidět, že děvčata se také účastnila, ale určitě ne v hojném počtu, škoda. Jsem rád, že si přišla zahrát i studentka 3.L, holt šachy lidi spojují. Podle předpokladů se rychle „vykrystalizovali registrovaní“ hráči (hráčka). Důstojně „profíkům“ sekundovala na začátku turnaje Aneta Táborská. Po třetím kole usoudila většina hráčů a hráček, že je třeba si odpočinout u vystoupení začínající punkové skupiny školy „ŠKOLNÍK“. Ke čtvrtému kolu už nenastoupili dva hráči z kvarty, připadalo jim hrací tempo pomalé.

Neregistrovaní nehráli vcelku špatně. Body sice ve velké míře ztráceli v souboji s „profíky“, ale hráli i mezi sebou a tam bojovali a prohrávali se ctí. Blahopřeju k vítězství Tomáši Blažkovi, který v celém turnaji neztratil ani bod.

Celkově hodnotím tento turnaj jako zdařilý, kladem celého klání byl vyšší počet soutěžících než v minulých letech, děkuju za pomoc studentů s přípravou místnosti i s jejím uklizením. Dalším kladem turnaje je fakt, že každý z nich účastníků si přišel na cenu. Chtěl bych poděkovat Spolku přátel Jergym z.s. za poskytnutí financí na nákup cen, pohárů, za zapůjčení šachovnic a šachových hodin děkuju Mgr. Ivanu Kopalovi z TJ Desko Liberec.