Výměnný jazykový pobyt v Německu 2017

Přesně před týdnem se vrátili do Čech studenti naší školy účastnící se výměnného pobytu se školou v německém Gummersbachu (Severní Porýní-Vestfálsko).

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie

Více jak týden měli studenti možnost se zdokonalovat v německém jazyce a poznávat současné Německo. Na programu byla nejen práce na projektu, který zněl již podruhé v řadě „Pohádky a pověsti“, ale i účast ve výuce, výlety, společná sportovní utkání aj. Studenti byli ubytovaní v rodinách a měli tak příležitost k neustálé komunikaci v německém jazyce.

Během týdne jsme odpolední hodiny trávili převážně společně s našimi německými partnery. Navštívili jsme například milionové město Kolín nad Rýnem. Zde jsme kromě prohlídky města, katedrály, řeky Rýna a dalších památek, měli příležitost v muzeu čokolády ochutnat věhlasné pochoutky značky Lindt.

Dalším zpestřením byly nepochybně sportovní aktivity, například bowling. Ve volném čase studenti navštívili mj. plavecký bazén, zápas v házené či ledovou plochu, kde měli možnost si zabruslit. V hodinách tělesné výchovy si zahráli oblíbený fotbal. Po prezentaci projektu, kde diváky tvořili němečtí studenti, kteří mají příležitost zúčastnit se výměny v příštím roce, nás čekala prohlídka města Gummersbach. Výklad k prohlídce byl zaměřen na téma celého týdne „Pohádky a pověsti“.

Poslední společný den jsme navštívili továrnu zabývající se výrobou a distribucí tapet, které se v německých domácnostech těší stále větší oblibě. Víkend strávili studenti ve svých hostitelských rodinách. Využili tak poslední příležitosti nejen k poznání interkulturních rozdílů, ale i k upevnění vzniklých nových přátelských vztahů. Po návratu domů potvrdili značný posun v jazykových dovednostech, čímž se naplnil hlavní cíl výměnného pobytu. Pohostinnost našim hostům budeme mít možnost oplatit v červnu. K této příležitosti již chystáme bohatý a pestrý program.

Věříme, že výměnný pobyt bude jedním z impulsů a motivací pro další studium německého jazyka.


Fotogalerie