Výměnný pobyt ve Francii – přesunuto na jaro 2022

Studentská výměna do Normandie je posunuta na jaro 2022, stávající přihlášky zůstávají v platnosti. K dispozici bude 8 – 10 volných míst.

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie

FRANCIE 2021 – výměnný pobyt v Normandii

Základní informace nejen pro studenty francouzského jazyka a jejich rodiče

Milí žáci, vážení rodiče,

     naše škola opět plánuje v tomto školním roce zrealizovat jazykovou výměnu do rodin v rámci partnerské spolupráce mezi Gymnáziem a SOŠPg  Jeronýmova a Lyceem Guy de Maupassant ve  městě Fécamp ležícím na pobřeží kanálu La Manche v Normandii.

     Týdenní pobyt francouzských studentů v Liberci se uskuteční v dubnu 2022, pobyt ve Francii proběhne v květnu 2022. Žáci jsou ubytováni v rodinách svých zahraničních korespondentů, kde mají zajištěný veškerý komfort včetně stravování. Maximální cena by  měla být ve výši 7 500 Kč, ve které jsou zahrnuty nejen týdenní pobyt ve Francii, ale i všechny exkurze a vstupy během pobytu francouzských studentů v Liberci. V případě schválení dotace by měla být částka významně nižší.

     Rádi bychom do výměny zapojili žáky z různých tříd a ročníků, proto prosíme rodiče, aby svým dětem umožnili účast na této akci, pokud to bude jen trochu možné. Abychom výměnu mohli zrealizovat, je nutná účast 25 žáků z každé školy.

    Výměna je koncipována jako reciproční, každý náš žák tedy ubytuje ve své rodině francouzského žáka.

     Oblast Normandie s nádherným pobřežím kanálu La Manche patří mezi nejkrásnější v celé Francii. Fotografie a video z minulé výměny do Normandie spojené s návštěvou Paříže najdete na www.jergym.cz, v sekci studenti-předměty-francouzský jazyk-výměnný pobyt ve Francii.

     Komunikativním jazykem kromě francouzštiny může být též angličtina, takže i žáci nedávno začínající s francouzštinou se bez problémů dorozumí.

     Věříme, že vás nabídka zaujala a že nás tak všechny čeká nezapomenutelné setkání s nádhernou Francií, s francouzskou kulturou a jazykem.